Rohit Chopra, of New York, to be a Federal Trade Commissioner for the unexpired term of seven years from September 26, 2012, vice Joshua D. Wright, resigned.

Noah Joshua Phillips, of Maryland, to be a Federal Trade Commissioner for the term of seven years from September 26, 2016, vice Julie Simone Brill, term expired.

Joseph Simons, of Virginia, to be a Federal Trade Commissioner for the term of seven years from September 26, 2017, vice Terrell McSweeny, term expired.

Christine S. Wilson, of Virginia, to be a Federal Trade Commissioner for the unexpired term of seven years from September 26, 2011, vice Maureen K. Ohlhausen.

Christine S. Wilson, of Virginia, to be a Federal Trade Commissioner for the term of seven years from September 26, 2018.  (Reappointment)